YCQ4-100E/3P 63A 100A Dual Power Automatic Transfer Switch 220V AC 8kA Din Rail ATS Switches Uninterrupted Power (Color : 3P, Size : 100A)
★★★★★ 4.1 148 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by kundiso.org
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 17
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
XIRIXX YCQ4-100E/3P 63A 100A Dual Power Automatic Transfer Switch 220V AC 8kA Din Rail ATS Switches Uninterrupted Power
  • Type:YCQA-100E/3P
  • Rated working current:63A,100A
  • Rated working voltage:220V AC
  • Insulation voltage:690VAC
  • Impact-resistant voltage:8kA
Color 3P
Model XIRIXX
Terminal Screw
Brand Name XIRIXX
Unit Count 1.0 Count
Item Weight 515 Grams
Circuit Type 2-way
Contact Type Normally Open
Manufacturer XIRIXX
Mounting Type DIN Rail Mount
Connector Type Screw Terminals
Current Rating 100 Amps
Operation Mode Automatic
Number of Items 1
Contact Material Copper
Operating Voltage 220 Volts (AC)
Specification Met UL
Number of Positions 2
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.1 out of 5
★★★★★
148 ratings | 61 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
77% (114)
4 stars
7% (10)
3 stars
4% (6)
2 stars
2% (3)
1 star
10% (15)