Compatible Replacement for HP 82905A/82905B/82906A Black Printer Ribbons (6/PK) (92156A)
★★★★★ 4.6 106 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by kundiso.org
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 18
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
SuppliesMAX Compatible Brand Printer Ribbons (6/PK) ; Compatible With: HP 82808 / HP 82905 / HP 82905A / HP 82905B / HP 82906 / HP 82906A / HP 92156 / HP 92156A / Hitachi HP125.
  • SuppliesMAX Compatible Replacement for HP 82905A/82905B/82906A Black Printer Ribbons (6/PK) (92156A)
  • SuppliesMAX Dot Matrix Printer Ribbon compatible replacement for HP 92156A. Built with premium materials to match OEM performance and deliver sharp, professional output. Ideal for receipts, invoices, and high-volume business printing. Excellent ink retention minimizes replacement frequency and ensures consistent, reliable operation. Designed for use in the USA.
  • Compatible With HP 82808 / 82905 / 82905A / 82905B / 82906 / 82906A / 92156 / 92156A Series and Other Dot Matrix Printers.
  • Manufacturing Standards: Manufactured to OEM standards using new and recycled components in ISO 9001 / ISO 14001 certified facilities. Designed for 110V machines sold in the U.S. Use of compatible products will not void your machines manufacturer warranty. Fully compliant with U.S. warranty law.
Brand SuppliesMAX
Color Black
Ink Color Black
Manufacturer SuppliesMAX
Item model number HEW92156A
Manufacturer Part Number SPB-HEW92156A-C
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.6 out of 5
★★★★★
106 ratings | 43 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
84% (89)
4 stars
3% (3)
3 stars
2% (2)
2 stars
1% (1)
1 star
10% (11)